Jimei

 

Znajduję się poza wyspą.
Jest zwane wioską studencką. Bardzo ciekawe miejsce,pod względem architektury. Poza tym piękne parki, most, ogród i muzeum. Momentami miałam wrażenie, że nie jestem w Chinach. Fotorelacja jest na instagramie.
Jimei jest kojarzone z postacią Tan Kah Kee. Bardzo sławny człowiek w kraju i zagranicą. Nigdy o nim nie słyszałam i postanowiłam zagłębić wiedzę na jego temat. W skrócie biznesmen i założyciel wielu szkół, uniwersytetów i fundacji. Wielbiony przez miejscowych. W mieście widziałam jego pomniki i obrazy, plakaty itp. od dłuższego czasu zastanawiałam się kim jest?!
Zagadka została rozwiązana :)
W tym tygodniu w Chinach jest Święto   Smoczych  Łodzi. W weekend wybrałam się, żeby kibicować i zobaczyć zawody, które odbyły się na Jimei.  Wiele lat temu zapoczątkował  zawody oczywiście,  Tan Kah Kee, budując odpowiedni basen. W zawodach brały udział drużyny z Chin i Tajwanu, w sumie było  ich chyba ponad 50. Zawody trwały 2 dni. Jakoś mnie nie powaliły na kolana, miałam trochę inne wyobrażenie. Za to mogłam podziwiać, co się rzadko zdarza, pięknie umięśnione męskie ciała ;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.