Rok Koguta

Z okazji Chińskiego Nowego  Roku, każdego roku ;) moja  huta organizuje bal noworoczny. Spotykają się wszystkie oddziały na uroczysty lunch.
Jest to bardzo ważne wydarzenie. Każde przedszkole (nauczyciele) musi się zaprezentować. W moim przedszkolu próby trwały miesiąc. Może być taniec, piosenka, przedstawienie. W tamtym roku, nawet ja musiałam brać udział w tym cyrku;) W tym roku mi odpuścili. Bywa zabawnie, ale rownież dziwnie się patrzy na dorosłych ludzi, którzy zachowują się jak dzieci ;) Wielką niespodzianką, w tym roku, był taniec wielkich  szefów! Zaskoczyli. Publika oszalała.
Najlepszym punktem programu jest loteria, w której wręczane są czerwone koperty, pięknie ozdobione na złoto. Chińska  noworoczna tradycja. Każdy pracownik dostaje bilet i wybiera kolor pudełka. Postawiłam na mój ulubiony  kolor, czerwony. Następnie główny szef, losuje kwoty dla danego koloru oraz ilość kopert. Czerwony otrzymał największą, 500 RMB i chyba 20 kopert.  Tutaj chciałam dodać, że nigdy nic nie wygrałam i poszłam z ogromną nadzieją. Tym bardziej, że kasa była potrzebna na wakacje. Losowanie było między występami…gdy usłyszałam mój numer i imię mało nie zemdlałam ze szczęścia
2017 jest rokiem ognistego Koguta i dla mnie zaczął się wspaniale!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.